Гуртожиток

Гуртожиток Маріупольського професійного машинобудівного ліцею розрахований на 120 місць, проживає тут в останні роки 80-110 учнів. В гуртожитку створені необхідні умови для проживання учнів: побутові кімнати, кімнати гігієни для дівчат, душеві; для навчання та дозвілля: кімната самопідготовки, хол для відпочинку і проведення виховних заходів. До послуг мешканців гуртожитку читальний та тренажерний зали. Протягом доби з учнями знаходяться чергові гуртожитку.

Керує в гуртожитку орган учнівського самоврядування – Рада гуртожитку під керівництвом вихователя Керімової І.Т. Рада обирається на один рік з числа учнів, що проживають тут. В рамках Ради гуртожитку діють сектори, які й організовують роботу за напрямами: культурно - масовий; спортивно - оздоровчий; навчальний; захист прав учнів, зв'язки з громадськістю, суспільно-корисної діяльності, санітарний, дисципліни і порядку. Щороку проводиться конкурс на кращу кімнату; підсумки підводяться в кінці навчального року, переможці отримують нагороди. Виховна робота в гуртожитку є складовою частиною навчально- виховного процесу нашого навчального закладу.  Планом виховної роботи в гуртожитку передбачені різноманітні форми і методи по організації побуту, дозвілля, а також індивідуальної роботи з учнями. Вихователь щорічно проводить ряд заходів: вечір відпочинку «Будемо знайомі», конкурсні програми «Захисник Вітчизни», «8 Березня», «Новорічний коктейль», конкурс «Зимова красуня», ток-шоу до Дня закоханих «Кохання з першого погляду», свято «Прощавай, гуртожиток», вечори пам’яті та мужності, уроки тверезості, спортивні змагання з настільного тенісу, шашок, шахів та інші.

Гуртожитком налагоджений зв'язок з установами культури міста. Учні відвідують спектаклі драматичного театру міста, знайомляться з експозиціями музеїв та виставок в Міському краєзнавчому музеї, художньому музеї ім А. І. Куїнджі організовують культпоходи в кінотеатри та парки. Після культурних заходів зазвичай організовується обмін думками з приводу побаченого, що сприяє розвитку художнього смаку учнів, підвищенню їх культурного рівня. Проведення даних заходів сприяє формуванню у підлітків пізнавальних і творчих здібностей, розвитку правової культури, патріотичного, трудового та естетичного виховання, створення доброзичливої атмосфери в колективі.

'