Гуртожиток

   Гуртожиток Маріупольського професійного машинобудівного ліцею розрахований на 120 місць, на даний час заповнений на 100%. Проживання безкоштовне. У гуртожитку створені необхідні умови для проживання: побутові кімнати, кімнати гігієни, душові.

   Також створені умови для навчання та дозвілля: кімната самопідготовки, хол для відпочинку, бібліотека забезпеченні мережою Internet. До послуг мешканців гуртожитку  тренажерна зала. 

 

    Поруч із здобувачами освіти у гуртожитку завжди вихователь Керімова Ірада Тофіковна та чергові. Вихователь разом із мешканцями  проводять заходи до свят, вечори відпочинку, вечори пам’яті та мужності, уроки тверезості, різноманітні конкурси, спортивні змагання з настільного тенісу, шашок, шахів. 

     Щороку у гуртожитку обирається орган учнівського самоврядування – Рада гуртожитку. Рада обирається з числа учнів, що проживають тут. В рамках Ради гуртожитку діють сектори, які й організовують роботу за напрямами: культурно - масовий; спортивно - оздоровчий; навчальний; захист прав учнів, зв'язки з громадськістю, суспільно-корисної діяльності, санітарний, дисципліни і порядку. 

       З метою підтримки на належному рівні санітарно-гігієнічного стану проводяться конкурси на кращу кімнату; підсумки підводяться в кінці навчального року, переможці отримують нагороди. Виховна робота в гуртожитку є складовою частиною навчально- виховного процесу нашого навчального закладу.  Планом роботи  гуртожитку передбачені різноманітні форми і методи по організації побуту, дозвілля, а також індивідуальної роботи з учнями.

     Гуртожитком налагоджений зв'язок з установами культури міста. Здобувачі освіти відвідують спектаклі драматичного театру міста, знайомляться з експозиціями музеїв та виставок в Міському краєзнавчому музеї, художньому музеї ім А. І. Куїнджі організовують культпоходи в кінотеатри та парки. Після культурних заходів зазвичай організовується обмін думками з приводу побаченого, що сприяє розвитку художнього смаку учнів, підвищенню їх культурного рівня. Проведення даних заходів сприяє формуванню у підлітків пізнавальних і творчих здібностей, розвитку правової культури, патріотичного, трудового та естетичного виховання, створення доброзичливої атмосфери в колективі.

'