Матеріальна база

Маріупольський професійний машинобудівний ліцей є державним навчальним закладом другого атестаційного рівня, який входить до системи освіти, забезпечує реалізацію потреб людини в здобутті професійної освіти, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями і кваліфікацією відповідно до її інтересів, здібностей, стану здоров’я та соціального замовлення суспільства і держави. Ліцей підпорядковується Департаменту освіти і науки Донецької області. Маріупольський професійний машинобудівний ліцей – це типовий навчальний комплекс з проектною потужністю 600 осіб, який містить: навчальний корпус, навчальні майстерні, гуртожиток, медпункт, їдальню, бібліотеку, спортивну та актову залу, спортивний майданчик.

Ліцей має площу 14902га землі; заасфальтоване подвір’я (1020кв.м), доріжки, зелені насадження (9405кв.м), квітники. Територія ліцею відокремлена від житлового фонду, має огорожу. Ліцей має лінію електромережі, центральну систему водопостачання і каналізацію. Встановлені і працюють лічильники тепла і води, електроенергії. Розроблені і виконуються заходи щодо ефективного використання та економії електроенергії. Загальна площа приміщень  навчального закладу 5816кв.м.

У чотирьох поверховому цегляному навчальному корпусі, площею 2523кв.м розташовано 25 навчальних кабінетів, з яких:

- 12 кабінетів загальноосвітніх дисциплін,

- 11 кабінетів спеціальних та загально-технічних дисциплін,

- 2 сучасних комп’ютерних класи з доступом до мережі Internet,

- 6 навчально-виробничих майстерень, площею 1346,2кв.м.

Крім того МПМЛ має:

- Спортивну залу площею 288кв.м

- Тренажерну залу площею 88,15кв.м.

- Медпункт – 45кв.м. 

- Актову залу 201кв.м на 180 місць, 

- Методичний кабінет 33,5кв.м, 

- Їдальню площею 248кв.м на 120 місць.

- Бібліотеку з читальною залою 80кв.м.


- П’ятиповерховий гуртожиток, який розташований окремо і має площу 2700 кв.м. 

Всі приміщення є державною власністю і знаходяться на балансі ліцею, відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, що щорічно підтверджується актом готовності ліцею до нового навчального року. Паспорт санітарно–технічного стану Маріупольського професійного машинобудівного ліцею, своєчасно затверджений, є в наявності та знаходиться у директора. Усі споруди та будівлі регулярно підлягають поточному ремонту, а внутрішні приміщення щорічному косметичному ремонту. Обладнання внутрішніх приміщень відповідають естетичним, санітарним вимогам та нормативному забезпеченню навчальних  кабінетів, лабораторій, майстерень. Діючі навчальні кабінети, лабораторії, майстерні, спортивний майданчик відповідають  чисельності та якісному оснащенню, вимогам робочих навчальних планів і навчальним програмам з кожного навчального предмета і професії.

У 2018 році Маріупольський професійний машинобудівний ліцей пройшов атестацію на відповідність державним стандартам ЗП(ПТ)О.

'