Фотограф (Фотороботи)

Детальніше ▼

Професія "ФОТОГРАФ (ФОТОРОБОТИ)"

Фотографів  чекає репортерська робота, відвідування різних заходів, зйомки подій. Фотографи затребувані і у фірмах, що спеціалізуються на організації корпоративних і приватних вечірок, днів народжень, банкетів та весіль. І доки тамада розважає гостей, фотограф зніме найцікавіші моменти свята. Також можлива співпраця з рекламними агентствами. Потрібно уміти яскраво, красиво представити образ пропонованого для продажу продукту. Портретна зйомка також нестримно набирає популярність. В фотостудіях фотографують акторів і співаків, і просто тих,хто бажає себе увічнити на плівці. Фотографи-стрингери займаються найбільш захопливою, але в той же час і небезпечною роботою, роблячи знімки в гарячих точках планети.

Особисті якості, якими повинен володіти фотограф:
• терпіння та наполегливість в досягненні цілей
• уміння працювати з людьми
• товариськість.

Перспективи професії фотографа:
Для одних фотографів вершина кар’єри — визнання у вузьких колах колег, для інших організація свого маленького бізнесу, наприклад, фотостудії.

Повинен знати: техніку фотозйомки портретів; основи композиції; правила організації освітлення; характеристику фотокамер, що застосовуються, їх оптику, спеціальні репродукційні приставки, подовжувальні кільця і насадкові лінзи; характеристику світлочутливих фотоматеріалів; анатомію обличчя; основні, розміри павільону, раціональне використовування його майданчика; технологію обробки чорно-білих негативних і позитивних фотоматеріалів; техніку негативного ретушування, роботу з контрольно-вимірювальною апаратурою для визначення характеристик чорно-білих фотоматеріалів; обладнання для механізованої та автоматизованої обробки чорно-білих фотоматеріалів; будову кольорових фотоматеріалів.

Повинен уміти: виконувати фотозйомку одиночних портретів, невеликих груп, дітей у павільйоні та за його мережами на постійному майданчику для зйомки на чорно-білі фотоматеріали; технологічну зйомку нерухомих об’єктів у виїздних умовах, фотозйомки плоских та об’ємних оригіналів у чорно-білому зображенні; макрозйомку у стаціонарних умовах; негативне ретушування; перевірку апаратури і оптики.

Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:  раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці; дотримуватись норм технологічного процесу; не допускати вад в роботі; знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколішнього середовища, дотримуватисбь норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбаченних негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології.

Сфера професійного використання випускника

Побутове обслуговування населення. Фотографічні послуги.Безмежні можливості надає комп’ютерна обробка світлин. Учні із задоволенням працюють у програмі «Photoshop».

Виробничу практику учні проходять у приватних фотосалонах, місцевих телеканалах: ТРК Сигма, МTВ, ТВ-7.

Багато випускників ліцею отримали робочу путівку в життя, стали справжніми художниками та працюють на фірмі « Спрінт-колор».

Звичними стали фоторепортажі про всі знаменні події у житті ліцею. Наші випускники – майбутні фотокореспонденти районних, міських і загальноукраїнських видань.

'